Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Bu güne kadar toplam 281,898.41 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Medikal Alet Yıkama Deterjanlar & Dezenfektanlar

SEKUSEPT PURE CLEAN

Esnek Endoskoplar Dahil Medikal Aletler İçin Manuel Temizleme Deterjanı

 

 • Sekusept Pure Clean, medikal alanda görülen tipik kirletici maddelere karşı etkilidir ve yüksek bir temizleme performansı standardı sağlar.
 • Eşsiz kimyasal bileşimi aletlerden kirliliğin uzaklaştırılmasına yardımcı olur ve temizliğin tekrarlanmasına gerek kalmaz.
 • Sekusept Pure Clean açık mavi rengi sayesinde hazırlık aşamasında ürünün suya eklendiğini gösterir.
 • Az köpüren formülü kullanım esnasında aletlerin kolayca görülebilmesini ve ayrıca kolayca durulanabilmesini sağlar.
 • Enzim içermeyen, nötr ve parfümsüz formülasyonu ile Sekusept Pure Clean güvenli ve kolay kullanım sağlar.
 • İyi materyal uyumluluğu ile renklendirilmiş anodize alüminyum aletler dahil olmak üzere tıbbi aletler için kullanıma uygundur.

Kullanım Alanı ve Amacı

Sekusept Pure Clean, Esnek endoskoplar ve aksesuarları dahil cerrahi aletler, rijit endoskoplar ve MIC-aletleri gibi medikal aletlerin manuel temizliği için etkili bir deterjandır.

 

Kullanım Şekli

Sekusept Pure Clean, Kirlilik türüne ve yoğunluğuna bağlı olarak temiz musluk suyuna % 0.3 (3ml/L) - %1 (10ml/L) oranında ürün ekleyiniz, aletleri solüsyona daldırılarak tüm yüzeylerinin ıslanması sağlayınız. Aletleri üretici firmanın tavsiyelerine göre görünür temizlik olana kadar mekanik etki (örn: fırçalama, silme) ile temizleyiniz, ultrasonik banyoda kullanıldığında sonifikasyon sırasında banyo kapalı tutulmalıdır, en az içme suyu kalitesinde bir su ile durulayınız ve ardından iç (örn: endoskopların) ve dış yüzeylerini kurulayınız.

 

Ürün İçeriği

Non-iyonik sürfektanlar, kompleks yapıcı ajanlar, pH-düzenleyici, yardımcı ve boya

 

Ambalaj

1x6L

 

 

SEKUSEPT EASY

Esnek Endoskoplar Dahil Medikal Aletler İçin Yüksek Düzey Dezenfektan

 

 • Hazırlama kolaylığı
 • Mükemmel malzeme uyumluluğu
 • Hızlı mikrobiyal etkinlik
 • PerOxyBalance teknolojisi (detaylı bilgi aşağıda verilmiştir)
 • Aktivasyona gerek olmadan ve kısa temas süresi ile aletlerin yeniden işleme hazırlanma sürelerini azaltmaya yardımcı olur.
 • Ürün bir dizi patojene karşı etkinliği ile özellikle esnek endoskopların dezenfeksiyonu için uygundur. 
 • Özellikle esnek endoskopların dezenfeksiyonu için uygun olup, kolay hazırlama ve doğrulama prosedürü, her kullanımda uygun konsantrasyonda çözelti hazırlanmasını sağlamaktadır

 

 

Kullanım Alanı ve Amacı

Sekusept easy, uygun temizlikten sonra medikal aletler ve esnek endoskopların yüksek düzey dezenfeksiyonu için geliştirilmiştir. Pirinç, bakır, hasar görmüş krom veya kaplamasız alüminyum cihazlarda kullanılmamalıdır.

 

PerOxyBalance® Konsepti

Ecolab'ın PerOxyBalance dezenfektanları kullanıcı güvenliği, hızlı mikrobiyal etkinlik ve malzeme uyumluluğu arasında ideal bir denge oluşturur. Yıllar boyu süren gelişimin sonucunda PerOxyBalance® dezenfektanlar pH değerini nötr aralık içinde optimize ederek endoskopun, işlemi yapan personelin ve hastanın güvenli olmasını sağlar.

 

Kullanım Şekli

1. Aşağıdaki yönergeler doğrultusunda Sekusept Easy şişesini suya ekleyin

a. 5 litre solüsyon elde etmek için 2-3 litre suya (maks. 30°C) 225 ml veya 

b. 10 litre solüsyon elde etmek için 5-6 litre suya (maks. 30°C) 450 ml ve solüsyonu karıştırın.

2.Sekusept easy Aktivatör şişesini yukarıda belirtilen solüsyona ekleyin

a. 5 Litre solüsyona 210 ml veya

b. 10 Litre solüsyona 420 ml ve solüsyonu karıştırın.

3.Kullanıma hazır solüsyon elde etmek için su ekleyerek solüsyonu 5 Litre veya 10 Litreye tamamlayın.

4.Dezenfeksiyon solüsyonunu temiz musluk suyu ile hazırlayınız. Tüm yüzeylerin ıslandığından emin olmak için temizlenmiş malzemeleri tamamen solüsyona daldırınız. Alet üreticilerinin tavsiyelerine uyunuz. Gerekli temas süresinin ardından aletleri en az içme suyu kalitesinde su ile durulayınız. Ardından dış yüzey ve iç kanalları (örn: endoskoplar) kurulayınız. RKI' nin (Robert-Koch Enstitüsü) tavsiyesine göre solüsyonu günlük olarak hazırlayınız. 

Validasyonu kolay

1.Test indikatörünü 2 saniye süreyle solüsyona daldırınız.

2.Sıvının fazlasını sallayıp uzaklaştırın ve 30 sn. bekleyiniz.

3.Test indikatörünü tüpün üzerindeki renkler ile karşılaştırınız.

 

Ürün İçeriği

Sekusept Easy: Antimikrobiyal ajan (perasetik asit), hidrojen peroksit, organik asitler, stabilizerler.

Sekusept Easy Aktivatör: Alkali, fosfatlar

 

 

Ambalaj

 

 

 

SEKUSEPT PLUS

Esnek Endoskoplar Dahil Otoklav Edilemeyen Medikal Aletler İçin Glucoprotamin Bazlı Manuel Temizlik ve Dezenfeksiyon Maddesi

 

 • Aktif bileşenimiz Glucoprotamin ürünü son derece güçlü yapmaktadır, mükemmel temizleme özelliğiyle birlikte TB dahil geniş bir etkinlik spektrumuna sahiptir.
 • Esnek endoskoplar dahil olmak üzere aletleriniz ve personeliniz için eşsiz güvenlik sağlar.
 • Sekusept PLUS özellikle yoğun kirlenmiş aletler üzerinde mükemmel bir temizleme performansı sunar, kurumuş kan bile kolaylıkla temizlenebilmektedir.
 • Tam bir malzeme uyumluluğuna sahiptir, Olympus uyumluluğu ile birlikte esnek endoskoplar dahil her türlü medikal alet için kullanıma uygundur (Silikon yapıda aletler için uygun değildir).

Kullanım Alanı ve Amacı

Sekusept Plus, esnek endoskoplar, anestezik ekipmanlar gibi otoklav edilemeyen medikal aletler için geliştirilmiş manuel temizlik ve dezenfeksiyon maddesidir.

 

Kullanım Şekli

Mikrobiyolojik Test Sonuçları Tablosunda belirtilen oranlar doğrultusunda uygun küvet içinde en az içme suyu kalitesinde bir su ile solüsyon hazırlayınız, aletleri tüm yüzeyleri ıslanacak şekilde solüsyona daldırınız, alet üreticilerinin tavsiyelerini göz önünde bulundurarak mekanik uygulama (örn: fırçalama, silme) dahil olmak üzere aletleri temizleyiniz, Ultrasonik banyoda kullanıldığında sonifikasyon sırasında banyo kapalı tutulmalıdır, gerekli temas süresi sonunda en az içme suyu kalitesinde bir su ile durulayınız ve ardından iç kanalları (örn: endoskopların) ve dış yüzeylerini kurulayınız. Nihai dezenfeksiyon için lütfen prosesi yeniden başlatınız. RKI(Robert-Koch Enstitüsü) tavsiyesine göre solüsyonu günlük olarak hazırlayınız, kullanılmayan çözelti: 14 gün boyunca stabildir (ağzı kapalı kapta). Malzemelerde oluşabilecek değişikliklerden kaçınmak için polikarbonat, polisülfon ve akrilik cam malzemelerde kullanıldıktan sonra iyice durulandığından emin olunuz.

 

Ürün İçeriği

100gr. Üründe aktif madde içeriği: 25gr. Glucoprotamin

 

Ambalaj

6Lt. bidon

 

 

 

SEKUSEPT AKTIV

Esnek Endoskoplar Dahil Otoklav Edilemeyen Medikal Aletler İçin Perasetik Bazlı Manuel Temizlik ve Dezenfeksiyon Maddesi

 

 • Aktif oksijen ve perasetik aside dayanan yenilikçi formülasyonu bakterilere, mikobakterilere, mantarlara, virüsler ve bakteri sporlarına karşı son derece verimli bir sistem sağlar.
 • Çok kısa temas sürelerinde yüksek etkinlik sağlar
 • Temizleme performansı ve geniş etkinlik spektrumu ile birlikte Sekusept aktiv tüm manuel aletlerinizin yeniden kullanıma hazırlanması aşamasında kabul görmüş malzeme uyumluluğu ile aletleriniz için uzun bir yaşam döngüsünü desteklemektedir.
 • Pirinç ve bakırdan yapılmış aletlerin yanı sıra mekanik hasarlı, krom ve nikel kaplı aletler için uygun değildir.

Kullanım Alanı ve Amacı

Sekusept Aktiv, esnek endoskoplar, anestezik ekipmanlar gibi otoklav edilemeyen medikal aletler için geliştirilmiş toz formda perasetik asit bazlı manuel temizlik ve dezenfeksiyon maddesidir.

 

PerOxyBalance® Konsepti

Ecolab'ın PerOxyBalance dezenfektanları kullanıcı güvenliği, hızlı mikrobiyal etkinlik ve malzeme uyumluluğu arasında ideal bir denge oluşturur. Yıllar boyu süren gelişimin sonucunda PerOxyBalance® dezenfektanlar pH değerini nötr aralık içinde optimize ederek endoskopun, işlemi yapan personelin ve hastanın güvenli olmasını sağlar.

 

Kullanım Şekli

Mikrobiyolojik Test Sonuçları ve Dozaj Tablosunda belirtilen oranlar doğrultusunda uygun küvet içinde en az içme suyu kalitesinde bir su ile solüsyon hazırlayınız, aletleri tüm yüzeyleri ıslanacak şekilde solüsyona daldırınız, alet üreticilerinin tavsiyelerini göz önünde bulundurarak mekanik uygulama (örn: fırçalama, silme) dahil olmak üzere aletleri temizleyiniz, gerekli temas süresi sonunda en az içme suyu kalitesinde bir su ile durulayınız ve ardından iç kanalları (örn: endoskopların) ve dış yüzeylerini kurulayınız. Temizlik ve dezenfeksiyon için ayrı bir solüsyon kabı, nihai dezenfeksiyon için ayrı bir dezenfeksion kabı gereklidir. RKI (Robert-Koch Enstitüsü) tavsiyesine göre solüsyonu günlük olarak hazırlayınız, görünür kirlenme durumunda solüsyonu bertaraf edip hemen yeni bir solüsyon hazırlayınız.

 

Dozaj Tablosu

 

 

Ürün İçeriği

Sodyum perkarbonat, non-iyonik tensidler, fosfonatlar. %2'lik Asıl kullanım solüsyonunun aktif içeriği: >1,000 ppm perasetik asit.

 

Ambalaj

6kg. kutu

 

 

 

 

SEKUSEPT PULVER CLASSIC

Tıbbi Cihazlar ve Medikal Yüzeyler İçin Manuel Temizlik ve Dezenfeksiyon Maddesi

 

 • Kısa temas süreleri ve düşük kullanım konsantrasyonları ile güçlü bir temizleme performansı gösterir. 
 • Bakteriler ve virüsler üzerine geniş bir etkinlik spektrumuna sahiptir.

 

Kullanım Alanı ve Amacı

Sekusept Pulver Classic, Tıbbi cihazlar ve medikal yüzeylerin manuel temizlik ve dezenfeksiyonu içindir. Metal ve elastomerlerin yanı sıra polikarbonatlar, pleksiglas (PMMA) ve polisülfon yapıda medikal aletlerin temizlik ve dezenfeksiyonu için ideal bir üründür, esnek endoskoplarda, alüminyum aletlerde, krom veya nikel kaplı yüzeylerde kullanım için uygun değildir. Tedavi amacıyla kullanılan banyoların,

inkübatörler ve küvetlerin dezenfeksiyonu için de kullanılabilir. 

 

Kullanım Şekli

Uygulama solüsyonunun hazırlanması için beraberindeki ölçüm kaşığı/ölçüm kabını kullanın. İstenen miktarda tozu suya ekleyin, ilk karıştırma anında ve 15 dakika boyunca birkaç kez karıştırın. 

Alet Dezenfeksiyonu

Aletleri tüm yüzeyleri ıslanacak şekilde solüsyona daldırınız, alet üreticilerinin tavsiyelerini göz önünde bulundurarak mekanik uygulama (örn: fırçalama, silme) dahil olmak üzere aletleri temizleyiniz, gerekli temas süresi sonunda en az içme suyu kalitesinde bir su ile durulayınız ve ardından varsa iç kanallarını ve dış yüzeylerini kurulayınız.

Yüzey Dezenfeksiyonu

Yüzeyleri uygun silme yöntemiyle tamamen nemlendiriniz.

RKI (Robert-Koch Enstitüsü) tavsiyesine göre solüsyonu günlük olarak hazırlayınız, görünür kirlenme durumunda solüsyonu bertaraf edip hemen yeni bir solüsyon hazırlayınız.

 

Dozaj Tablosu

 

 

 

Ürün İçeriği

Sodyum perkarbonat, fosfat, noniyonik tensidler. Aktif içerik perasetik asit ürün su ile birleştiğinde oluşur.

 

Ambalaj

2kg. kutu

 

 

 

SEKUMATIC FR

Cerrahi Aletlerin Yıkama Makinaları İle Temizliği İçin Alkali Sıvı Deterjan

 

 • Mükemmel materyal uyumluluğu
 • Geniş kullanım spektrumu
 • Ekonomik doz
 • Köpük oluşumu olmadan güçlü alkali temizleme sağlar
 • Mükemmel kan ve proteini uzaklaştırma
 • Temizleme performansınızı artıran soğuk suda dozlanabilme
 • Düşük dozda kullanılabilme
 • Formülasyonu yüksek düzey malzeme uyumu sağlayan korozyon inhibitörleri içerir.
 • Standart kirlenmeyi gösteren cihazlarda kullanım için idealdir

Kullanım Alanı ve Amacı

Cerrahi alet yıkayıcı dezenfektör cihazlarında kullanım için geliştirilmiş, kirli cerrahi aletlerin temizliği için kullanılan sıvı alkali deterjandır. Lütfen Yıkayıcı Dezenfektör ve alet üreticilerinin talimatlarına uyunuz. 

 

Kullanım Şekli

Medikal alanlardaki yıkayıcı dezenfektörler için. Diyaliz ünitlerinin temizlenmesi için de uygundur. Cerrahi aletler ve yüksek alkaliye dirençli tıbbi cihazların dozaj pompasına sahip yıkayıcı dezenfektörlerde kullanımı için uygundur. Önerilen doz 3-5ml/L Korozyon ve su sertliği inhibitörleri içerir. Sekumatic FR ile alkali temizlemeden sonra nötralizasyon için Sekumatic FNZ veya Sekumatic FNP'yi kullanmanızı öneririz. Son durulama için, tercihen tamamen tuzdan arındırılmış su(demineralize su) kullanın. Lütfen Yıkayıcı Dezenfektör ve alet üreticilerinin talimatlarına uyunuz.

 

Ürün İçeriği

Fosfatlar, silikatlar alkaliler, korozyon inhibitörleri; tensid içermez.

 

Ambalaj

5Lt. bidon

 

 

 

 

SEKUMATIC FRE

Cerrahi Aletlerin Yıkama Makinaları İle Temizliği İçin Nötr Ph Enzimatik Sıvı Deterjan

 

 • Aletlerin, plastik malzemelerin ve kapların etkin temizliği
 • Düşük sıcaklıklarda kan ve proteinin uzaklaştırılması
 • Yüksek materyal uyumluluğu
 • Özellikle hassas malzemeler için uygun olan Sekumatic FRE, temizleme performansını optimize etmek için proteaz bazlı enzimler ve sürfektanların kombinasyonundan oluşur.
 • Düşük sıcaklıklarda kullanıldığında enerji tasarrufu sağlar ve döngü süresini kısaltır
 • Düşük sıcaklıklarda (40º - 60ºC aralığında) kan ve proteinleri etkili bir şekilde temizler.

Kullanım Alanı ve Amacı

Cerrahi alet yıkayıcı dezenfektör cihazlarında kullanım için geliştirilmiş, kirli cerrahi aletlerin temizliği için kullanılan nötr Ph enzimatik sıvı deterjandır. Aletlerin manuel ön temizliğinde de kullanılabilir.

 

Kullanım Şekli

Termal yolla dezenfeksiyonu yapılabilen cerrahi aletler ve diğer medikal aletler için yaklaşık 2-8ml/L doz. Isıya dayanıksız tıbbi cihazlar için yaklaşık 2-8ml/L doz. Manuel ön temizleme için önerilen doz yaklaşık 5-20ml/L. Fırçalama gibi mekanik işlem tavsiye edilir. Son durulama suyunda RO veya demineralize su kullanıldığında ürün nötralizasyona gerek olmadan kullanılabilir, sert su varlığında yaklaşık 1ml/L Sekumatic FNZ ile durulama önerilir. Lütfen Yıkayıcı Dezenfektör ve Alet üreticilerinin tavsiyelerine uyunuz.

 

Ürün İçeriği

Non-iyonik tensidler, proteaz enzimleri, glikoller çözündürücü ajanlar. Sekumatic FRE, 5.5 pH'ya sahiptir.

 

Ambalaj

5Lt. bidon

 

 

 

 

SEKUMATIC FNZ

Cerrahi Aletlerin Yıkama Makinaları İle Alkali Temizliği Sonrası İçin Nötralizan

 

 • Pek çok alkali temizleyici ile kullanım için uygundur, tensid içermeyen bir ürün olduğundan termal ve kemotermal proseslerde kullanılabilmektedir.
 • Yüksek biyobozunurluk
 • Yüksek materyal uyumluluğu
 • Ürün mevcut prosedürlere ve protokollere uygun şekilde entegre edilebilir.

Kullanım Alanı ve Amacı

Sekumatic FNZ sitrik asit bazlıdır, cerrahi alet yıkayıcı dezenfektör cihazlarında kirli cerrahi aletlerin alkali deterjanlar ile temizliği sonrası için kullanılan nötralizan ajandır, yüksek alkali temizleyiciler kullanıldığında veya temizleme aşamasında sert kalitede bir su kullanıldığında etkili nötralizasyon sağlar

 

Kullanım Şekli

Makinenin programını üreticinin talimatlarına göre programlayınız, makinenin aside dirençli dozaj pompalarını kullanarak yaklaşık 1ml/L doz kullanınız.

 

Ürün İçeriği

Sulu sitrik asit kombinasyonu

 

Ambalaj

5Lt. bidon

 

 

 

SEKUMATIC PROCLEAN

Cerrahi Aletlerin Yıkama Makinaları İle Temizliği İçin Hafif-Alkali Sıvı Deterjan

 

 • Alüminyum ve renkli anodize alüminyum dahil hassas malzemeler ile yüksek uyumluluk
 • Toplam döngü süresini uzatan nötralizasyon ajanına ihtiyaç yoktur, tüm döngü için sadece Sekumatic ProClean ku

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.